رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.

پست های پیشنهاد شده

MSHdev    19

گروه دانشجو

سلام دوستان

همونطور که می دونید اگه یک تصویر JPEG یا PNG و... رو تغییر سایز بدید، دچار افت کیفیت خواهند شد. فرقی نمی کنه که اونها رو کوچیک کنید یا بزرگ، در هر صورت کیفیتشون کاهش پیدا میکنه.

از طرفی گوشی هایی که توی بازار هستن دارای سایزهای صفحه نمایش و رزولوشن های مختلفی هستن و برای اینکه گرافیک برنامتون افت پیدا نکنه مجبور خواهید بود برای سازهای محتلف صفحه نمایش، از تصاویری با سایزهای مختلف استفاده کنید. مثلا یک کلید ساده رو با سه سایز مختلف ذخیره کنید و برای هر صفحه نمایشی، یکی از اونها رو نمایش بدید.

اما در بین فرمت های مختلف تصاویر، تصاویر وکتوری که با فرمت SVG هستن، این قابلیت رو دارند که بدون افت کیفیت به هر سایزی تغییر پیدا کنن؛ اما متاسفانه اندروید به صورت پیش فرض از این فرمت پشتیبانی نمی کنه.

برای استفاده از فرمت SVG شما باید از کتابخانه SVG استفاده کنید که البته یکم شلوغه و ممکنه در نگاه اول شمارو کلافه کنه و از خیرش بگذرید؛ اما من برای اینکه استفاده از فایل های SVG رو ساده کنم، یک کتابخونه بر اساس کتابخونه SVG ساختم که کار شمارو بسیار ساده میکنه و اسم این کتابخونه رو EasySVG گذاشتم.

امیدوارم خوشتون بیاد:

لینک دانلود کتابخانه EasySVG

نکته: برای استفاده از این کتابخانه، باید کتابخانه SVG رو هم داشته باشید که البته در فایل بالا ضمیمه شده و کافیه همه رو در پوشه کتابخانه های Basic4Android کپی کنید.

• پسندیدم 4

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط abbasy
      Assalamu'alaikum
      Need a help for library here B4A Library - ProgressLoadToast | B4X Community - ...
      Thanks from Indonesia
    • توسط hossein22
      با سلام 
      اقا من میخاستم چند تا عکسو مثلا ( از id = 1 تا id = 10 ) بیام عکساشو بگیرم از دیتابیس آفلاین
      هر موقع روی دکمه باتن کلیک کردم بره عکس بعدیو نشون بده 
      تمام آموزش های موجود میان فقط با listview یاد میدن
      ولی من لیست ویو نمیخام فقط عکس هستش که میخام لودش کنم 
      با کتابخانه فراخانی ام این کارو کردم ولی فقط میاد عکس اول رو میگیره یعنی این قابلیتو نداره کتابخانه فراخانی که بیاد از id = 1  تا  id = 10  رو عکس هاشو بگیره فقط اولیرو میگیره
      لطفا راهنمایی کنید من تو تمام انجمن های برنامه نویسی اینو مطرح کردم ولی هیچ کس جواب نداده ممنون میشم جواب بدید
    • توسط lakers
      با سلام بر اساتید
      من میخوام با کتابخانه camera یک عکسی بگیرم و در حافظه ذخیره کنم بعد به سمت سرور (پایتون) ارسال کنم: یک کدی را گیر آوردم لطفا بگید درست هست یا نه ؟
      کداصلی این هست: حالا سئوال اینجا هست که کد باید به صورت دیتا ارسال بشه یا بافر ؟
      Sub cam_PictureTaken (Data() As Byte) Dim ou As OutputStream ou = File.OpenOutput(File.DirRootExternal,"pic.jpg",False) ou.WriteBytes(Data,0,Data.Length) ou.Close
      سپاس
    • توسط lakers
      با سلام
      موقع ای میخوام برنامه را کامپایل کنم این ارور را میده کسی میدونه علت اش چی هست؟

سپاس
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.