رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.

پست های پیشنهاد شده

MSHdev    19

گروه دانشجو

سلام دوستان

همونطور که می دونید اگه یک تصویر JPEG یا PNG و... رو تغییر سایز بدید، دچار افت کیفیت خواهند شد. فرقی نمی کنه که اونها رو کوچیک کنید یا بزرگ، در هر صورت کیفیتشون کاهش پیدا میکنه.

از طرفی گوشی هایی که توی بازار هستن دارای سایزهای صفحه نمایش و رزولوشن های مختلفی هستن و برای اینکه گرافیک برنامتون افت پیدا نکنه مجبور خواهید بود برای سازهای محتلف صفحه نمایش، از تصاویری با سایزهای مختلف استفاده کنید. مثلا یک کلید ساده رو با سه سایز مختلف ذخیره کنید و برای هر صفحه نمایشی، یکی از اونها رو نمایش بدید.

اما در بین فرمت های مختلف تصاویر، تصاویر وکتوری که با فرمت SVG هستن، این قابلیت رو دارند که بدون افت کیفیت به هر سایزی تغییر پیدا کنن؛ اما متاسفانه اندروید به صورت پیش فرض از این فرمت پشتیبانی نمی کنه.

برای استفاده از فرمت SVG شما باید از کتابخانه SVG استفاده کنید که البته یکم شلوغه و ممکنه در نگاه اول شمارو کلافه کنه و از خیرش بگذرید؛ اما من برای اینکه استفاده از فایل های SVG رو ساده کنم، یک کتابخونه بر اساس کتابخونه SVG ساختم که کار شمارو بسیار ساده میکنه و اسم این کتابخونه رو EasySVG گذاشتم.

امیدوارم خوشتون بیاد:

لینک دانلود کتابخانه EasySVG

نکته: برای استفاده از این کتابخانه، باید کتابخانه SVG رو هم داشته باشید که البته در فایل بالا ضمیمه شده و کافیه همه رو در پوشه کتابخانه های Basic4Android کپی کنید.

• پسندیدم 4

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط h3inmm
      سلام ی برنامه تو بیسیک4 نوشتم
      موقع ران کردن ارور زیر رومیده
      کلا موقع ران کردن هر سورسی این ارور رو میده لطفا راهنمایی کنید
      Compiling generated Java code.    Error
      javac 1.8.0_131
      javac: file not found: gen\book\amir\learnnet\R.java
      Usage: javac <options> <source files>
      use -help for a list of possible options
      This error usually happens when you save the project under a restricted folder such as "Program Files".
    • توسط 0P3N3R
      سلام دوستان بنده دوتا سوال دارم که در مورد نشان دادن ویدیو در برنامه های بیسیک فور اندرویدی است.
      مورد اول افلاین :
      دوستان بنده بیش از 30 ویدیو دارم که میخوام در حالت افلاین نشان بدم که اگه همچین کاری بخوام بکنم 100% حجم برنامه من بالای 1 گیگ خواهد بود چرا که حجم فایلای من بیش از 80 مگابایت میباشد. برای اینکه بتونم این ویدیو ها رو بصورت افلاین نشون بدم چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟ اصلا همچین چیزی امکان پذیر است؟ لطفا راهنمایی کنید.

مورد دوم انلاین :
      من همون فایلا رو در اپارات اپلود کنم چطوری میتونم در برنامه اندرویدیم اونها رو لود کنم و نشون بدم؟ کتابخانه های student library - video view تست شدن و باب میل بنده نبودن . دلیل اینکه ویدیو ویو باب میل من نبود این بود که من میخوام در یک پنل اون ویدیو رو نشون بدم ولی در اینجا مجبور بودم از start activity استفاده کنم. لطفا بصورت ساده توضیح بدید که من باید چیکار کنم . پیشاپیش ممنون
    • توسط seol
      سلام
      دوستان لطفا راهنمایی کنید
      من یه نرم افزاربه وسیله دیتابیس درست کردم
      همه چیزش اکیه فقط میخوام تو قسمت متن یه دکمه باشه که بره متن بعد یا برگرد متن قبلی که هی مجبور نباشم برگردم تو لیست ویو و ایتم بعدی رو انتخاب کنم  
    • توسط seol
      سلام 
      دوستان میخوام فایل های برنامه در حافظه گوشی ذخیره بشه با اینکه دسترسی برای نوشتن و خوندن در حافظه خارجی رو بهش دادم ولی بازم ارور میده
      دوستان یه روش معرفی کنید که بتونم به حافظه خارجی به صورت کامل دسترسی داشته باشم
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.