رفتن به مطلب
لـــرن نــت

انجمن های پشتیبانی

شما می توانید سوالات و مشکلات خود را در انجمن های تخصصی برنامه نویس ایرانی پیگیری کنید.

تــوجــه

این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد و وابسته به هیچ گروه سیاسی و ارگان خاصی نمیباشد.

تــوجــه

این وب سایت تحت نظر پلیس فتا میباشد و تمامی مطالب طبق قوانین ایران میباشد.

پست های پیشنهاد شده

در بین پروژه های متن باز در زمینه نقشه های آفلاین Mapsforge از جایگاه خوبی بخصوص در ایران برخوردار است.

استفاده از نقشه در بسیاری از برنامه های اندروید نیاز زیادی پیدا کرده است ولی آنلاین بودن آن هم ممکن است مشکلاتی را برای بعضی کاربران فراهم نماید.

استفاده از نقشه آفلاین گاهی برای توسعه دهندگان راه حل مناسبی بشمار می آید.

بر همین اساس این کتابخانه را اختصاص برای انجمن learn-net.ir و کاربران بیسیک فراهم نمودم. امیدوارم که برای کاربران مفید و کاربردی باشد.

لینک دانلود:(اصلاح شد)

irMapsforge

منبع:

GitHub - mapsforge/mapsforge: Vector map library w...

مثال:

مثال زیر نحوه بکار بردن کتابخانه را بیان می کند

#Region  Activity Attributes 
	#FullScreen: False
	#IncludeTitle: True
	#Extends: org.mapsforge.android.maps.MapActivity
	#AdditionalRes: ..\res	
#End Region

Sub Globals
	Dim ir As irMapsforge
End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	ir.Init(File.DirRootExternal,"IRAN.map")
	Dim re As Reflector
	Activity.AddView(ir.getMapView(re.GetActivity),0,0,100%x,100%y)

ir.setting(re.GetActivity)
	ir.mapController.setZoom(14)
End Sub

دانلود نقشه:

از لینک زیر می توانید نقشه های عمومی را دانلود کنید

Index of /maps

«موفق باشید.»

ویرایش شده در توسط امین مهدی نژاد
  • پسندیدم 3

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
mohsen274    7

سلام

من irMapsforge رو دانلود کردم اما از متغیر ir ایراد گرفته

کتابخانه رو درست شناسایی نمی کنه(کتابخانه رو در محل کتابخانه ها کپی کردم)

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، mohsen274 گفته است :

سلام

من irMapsforge رو دانلود کردم اما از متغیر ir ایراد گرفته

کتابخانه رو درست شناسایی نمی کنه(کتابخانه رو در محل کتابخانه ها کپی کردم)

درود

باتشکر از اقای @امین مهدی نژاد بابت انتشار کتابخانه.

فکر کنم ایشون حواسشون نبوده یه متد با اسم دیگه ای ساختن

شما میتونی از کد زیر استفاده کنی :

Dim ir As irEbrahim
	ir.Init(File.DirRootExternal,"IRAN.map")
	Dim re As Reflector
	Activity.AddView(ir.getMapView(re.GetActivity),0,0,100%x,100%y)

ir.setting(re.GetActivity)
	ir.mapController.setZoom(14)

فراموش نکنید اسم کتابخانه همون IrMapsForge

موفق باشید

لینک به ارسال
mohsen274    7

سلام

تشکر از پاسختون

باز ارور میده

میگه mapController شناخته نمیشه

لینک به ارسال
mohsen274    7

سلام

این سورس در حال حاظر نمیتونه با gps گوشی ارتباط برقرار کنه و محل رو روی نقشه نشون بده

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط شایان آباد
      به نام خدا.
      با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران گرامی انجمن برنامه نویس ایرانی.
      گاهی اوقات شاید تمایل داشته باشید که اطلاعات خودتون رو Decrypt یا Encrypt کنید حالا از هر نوعی برای مثال utf8.
      این کتابخانه ساخته شده توسط سازنده بیسیک فور اندروید هست که میتونید از نمونه زیر یاد بگیرید که چگونه میشه از ان استفاده کرد.
      این کتابخانه بر پایه الگوریتم XTEA نوشته شده است.
      Sub EncryptText(text As String, password As String) As Byte() Dim c As B4XCipher Return c.Encrypt(text.GetBytes("utf8"), password) End Sub Sub DecryptText(EncryptedData() As Byte, password As String) As String Dim c As B4XCipher Dim b() As Byte = c.Decrypt(EncryptedData, password) Return BytesToString(b, 0, b.Length, "utf8") End Sub Dim encryptedData() As Byte = EncryptText("confidential", "123456") Log(DecryptText(encryptedData, "123456"))  
      محتوای مخفی شده شما قادر خواهید بود محتوای مخفی شده را مشاهده نمایید ، در صورتی که این مطلب را لایک کنید. (سپس بعد از لایک کردن صفحه را دوباره بارگذاری کنید)
    • توسط شایان آباد
      به نام خدا.
      با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران گرامی انجمن برنامه نویس ایرانی.
      توسعه دهندگان موبایل همیشه تلاش دارند از راههای مختلف تعداد کاربران خود را افزایش دهند و بتوانند کاربران خود را متقاعد کنند به صورت مداوم از اپلیکیشن آنها استفاده کنند. یکی از ابزارهای قوی برای جلب توجه کاربران اپلیکیشن‌های موبایل، ارسال پوش نوتیفیکیشن (Push Notification) به آنها می‌باشد. منظور از پوش نوتیفیکیشن متن یا محتوایی است که به سمت گوشی فرستاده می‌شود و در تلفن همراه کاربر به صورت یک اتفاق جدید نشان داده می‌شود. به عبارت دیگر از طریق پوش نوتیفیکیشن می‌توانید داده جدیدی را به اپلیکیشن خود منتقل کنید.
      پوش نوتیفیکیشن کاربردهای مختلفی در دنیای اپلیکیشن‌های تلفن همراه دارد. یکی از کاربردهای پوش نوتیفیکیشن نگهداشت کاربر است. بسیاری از کاربران با گذشت زمان دیگر از اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی گوشی خود استفاده نمی‌کنند و کم کم آن را فراموش میکنند. یکی از ابزارهایی که میتوان این فراموشی را به تعویق انداخت و کاربر را بیشتر نگه داشت، ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های تشویق کننده به کاربران است. به طور میانیگین می‌توان گفت ارسال پوش نوتیفیکیشن موجب می‌شود تعداد کاربرانی که مداوم از اپلیکیشن شما استفاده می‌کنند، دو برابر بشود.

دانلود نسخه 1.03 کتابخانه پلاس :
      plas_lib.zip
    • توسط kamran_ln
      سلام از دوستان اگه کسی لایسنس سایت b4x  رو داره ممنون میشم این کتابخونه و مثالش که مرتبط با string هست رو از سایت اصلی برای من بگیره:
      B4A Library - Permutation - Get all Permutations o...
    • توسط kianqiassi
      سلام. یک مدتی بود که برای تبدیل رنگ های #hex  و متریال به RGB مشکل داشتم و خب مثلا میخواستم رنگ یک لیبل رو برابر یک رنگ hex مثلا #f44336  قرار بدم مشکل داشتم و نمیدونستم چکار کنم تا اینکه کتابخانه MaterialRGB رو از سطح اینترنت پیدا کردم و خب گفتم شاید بعضی از دوستان هم مشکل من رو داشته باشم و بد نیست که اون رو به اشتراک بزارم.
      لینک دانلود :MaterialRGB
      و اما نحوه کار با اون خیلی راحته.
      اول از همه یک متغیر از نوع MaterialRGB تعریف میکنیم.
      بعد میایم و اون رو Initialize میکنیم :
      Dim x as MaterialRGB x.Initialize("#f44336") و به جای #f44336 کد مورد نظر را وارد میکنیم. فقط توجه داشته باشید که کدی که وارد میکنید از نوع String ـه بنابراین اونو داخل "" قرار بدید.

حالا مثلا برای تغییر رنگ یک لیبل به شکل زیر عمل میکنیم:
      Label1.Color = Colors.RGB(x.R,x.G,x.B)
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.