رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
arastooms

ایجاد لایک برای برنامه های آنلاین ( روش استاندارد )

پست های پیشنهاد شده

arastooms    14

گروه دانشجو

سلام به همه عزیزان 
و اساتید گرامی 
برای برنامه جک تلاش میکنم تا بتونم لایک و آنلایک کاربر رو روی جک ها بگیرم
از بیسیک 4 اندروید استفاده میکنم و هاست و دیتابیس آنلاین 
فرض کنیم برنامه کاربران بسیار زیادی داره و باید از روش های استاندارد استفاده کرد برای گرفتن لایک
می خاستم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید روش استاندارد و منطقی این کار چی هست و برنامه های شبکه اجتماعی با کاربر های بالای 200 هزار نفر یا ...
از چه روشی و چه ساختار دیتابیسی برای گرفتن و نمایش لایک پست ها استفاده میکنند
ممنون میشم اگر سمپلی هست راهنمایی بفرمایید 
بیشتر در قسمت کد های php مشکل دارم و با ساخت دیتابیس و اتصال ان به برنامه و ارسال داده ها با جیسون و ... هیچ مشکلی ندارم 
فقط ساختار استاندارد این کار با توجه به اینکه 

هر کاربر یک آیدی منحصر به فرد داره

هر لطیفه یا پست هم یک آیدی منحصر به فرد داره

ستون های ما در دیتابیس و جدول jook هست

id

matne_jook

id_nevisande

tedad_like

برای دیتابیس لایک ها هم فعلا هیچ ایده ای ندارم تا عزیزان راهنمایی بفرمایید
با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
sourse    9

گروه دانشجو

من برای اینکار از روش آپدیت php استفاده میکنم.

برای لایک دهی

یعنی توی دیتابیس یه فیلد لایک در نظر میگیرم و توسط php با کوئری آپدیت میام یدونه به عدد قبلی اضافه میکنم.

میتونی برای امنیت هم یه جدول جداگانه بسازی ای دی دستگاه رو بگیری و هنگام پست لایک شرط بذاری که اگر فلان ای دی نبود بیا اضافه کن اگه بود ک هیچ 

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
arastooms    14

گروه دانشجو

در 15 دقیقه قبل، sourse گفته است :

من برای اینکار از روش آپدیت php استفاده میکنم.

برای لایک دهی

یعنی توی دیتابیس یه فیلد لایک در نظر میگیرم و توسط php با کوئری آپدیت میام یدونه به عدد قبلی اضافه میکنم.

میتونی برای امنیت هم یه جدول جداگانه بسازی ای دی دستگاه رو بگیری و هنگام پست لایک شرط بذاری که اگر فلان ای دی نبود بیا اضافه کن اگه بود ک هیچ 

سلام و تشکر
مطمعنا باید با php ودریتابیس آنلاین کار کرد 
ولی این روش شما برای 100 تا لایک شاید جواب بده ولی وقتی 2000 تا لایک روی 500 تا پست داشته باشید این روش استاندارد نیست و کنترل آیدی یا کد دستگاه رسیده با مشکل روبرومیشه
دوستان روش استاندارد اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال
شهریار شریعتی    512

دپارتمان سرپرست

در 15 ساعت قبل، arastooms گفته است :

سلام به همه عزیزان 
و اساتید گرامی 
برای برنامه جک تلاش میکنم تا بتونم لایک و آنلایک کاربر رو روی جک ها بگیرم
از بیسیک 4 اندروید استفاده میکنم و هاست و دیتابیس آنلاین 
فرض کنیم برنامه کاربران بسیار زیادی داره و باید از روش های استاندارد استفاده کرد برای گرفتن لایک
می خاستم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید روش استاندارد و منطقی این کار چی هست و برنامه های شبکه اجتماعی با کاربر های بالای 200 هزار نفر یا ...
از چه روشی و چه ساختار دیتابیسی برای گرفتن و نمایش لایک پست ها استفاده میکنند
ممنون میشم اگر سمپلی هست راهنمایی بفرمایید 
بیشتر در قسمت کد های php مشکل دارم و با ساخت دیتابیس و اتصال ان به برنامه و ارسال داده ها با جیسون و ... هیچ مشکلی ندارم 
فقط ساختار استاندارد این کار با توجه به اینکه 

هر کاربر یک آیدی منحصر به فرد داره

هر لطیفه یا پست هم یک آیدی منحصر به فرد داره

ستون های ما در دیتابیس و جدول jook هست

id

matne_jook

id_nevisande

tedad_like

برای دیتابیس لایک ها هم فعلا هیچ ایده ای ندارم تا عزیزان راهنمایی بفرمایید
با تشکر

درود

من واسه برنامه های خودم که تحقیق کردم به این روش رسیدم :

شما باید به هر آیتمی که میخوای ( حالا متن باشه عکس باشه ها هرچی ) باید داخل دیتابیس یک کلید اختصاص بدی ( مثلا یه عدد رندوم که تکراری نباشه )

بعد بیای یه تیبل جداگانه واسه تمام لایک ها درست کنی و هر لایکی انجام شد در این تیبل ذخیره کنی .

وقتی هم خواستی تعداد لایک ها رو بگیری یا بفهمی کیا لایک کردن میای بر اساس اون کلیدی که اول تعریف کردی از جدول لایک ها آیتم هارو لود میکنی

مثلا این باشه تیبل آیتم هات :

mID = 1

mKey = 569824

mName = Test

mText = this is test

و تیبل دومتم این شکلی باشه :

lID = 1

lKey = 569824

lUser = ali

در تیبل اول یک آیتم داریم که به اون کلید و نام و متن اختصاص دادیم

در تیبل دوم هم یک لایک داریم که مختص به کلید 569824 هستش . یعنی آیتم اول تیبل اولمون . در فیلد User گفتیم فردی به نام ali این متن رو لایک کرد

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
arastooms    14

گروه دانشجو

در 6 ساعت قبل، شهریار شریعتی گفته است :

درود

من واسه برنامه های خودم که تحقیق کردم به این روش رسیدم :

شما باید به هر آیتمی که میخوای ( حالا متن باشه عکس باشه ها هرچی ) باید داخل دیتابیس یک کلید اختصاص بدی ( مثلا یه عدد رندوم که تکراری نباشه )

بعد بیای یه تیبل جداگانه واسه تمام لایک ها درست کنی و هر لایکی انجام شد در این تیبل ذخیره کنی .

وقتی هم خواستی تعداد لایک ها رو بگیری یا بفهمی کیا لایک کردن میای بر اساس اون کلیدی که اول تعریف کردی از جدول لایک ها آیتم هارو لود میکنی

مثلا این باشه تیبل آیتم هات :

mID = 1

mKey = 569824

mName = Test

mText = this is test

و تیبل دومتم این شکلی باشه :

lID = 1

lKey = 569824

lUser = ali

در تیبل اول یک آیتم داریم که به اون کلید و نام و متن اختصاص دادیم

در تیبل دوم هم یک لایک داریم که مختص به کلید 569824 هستش . یعنی آیتم اول تیبل اولمون . در فیلد User گفتیم فردی به نام ali این متن رو لایک کرد

سلام درود به شما دوست عزیز 
من همین فرمان شما رو پیاده کردم ولی الان با php نمیتونم داده ها رو از هر دو جدول بگیرم 
ببینید فرض کنید که همین یوزر ali برنامه ر بسته و رفته بیرون

خوب بعد از 3 روز برنامه رو باز میکنه 

باید داده ها لود بشه و از هاست گرفته بشه و به کاربر نشون داده بشه درسته ؟؟

و باید پست هایی رو که لایک کرده مثل همین پست که آیدی 569824 داره رو وقتی به برنامه ارسال میکنیم بگیم بالایک بفرسته که اونجا بفهمیم چراغ لایک رو روشن نمایش بدیم

حالا من دقیقا اینجا هر کاری میکنم نمیتونم داده ها رو هماهنگ از 2 تا دیتابیس بگیرم و ارسال کنم 
چه طور میتونم این کار رو انجام بدم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال
arastooms    14

گروه دانشجو

بالا 
پست رو بعد از 24 ساعت بالا میارم دوستان راهنمایی بفرماییند با تشکر

لینک به ارسال
شهریار شریعتی    512

دپارتمان سرپرست

در در 30 اردیبهشت 1396 در 19:16، arastooms گفته است :

سلام درود به شما دوست عزیز 
من همین فرمان شما رو پیاده کردم ولی الان با php نمیتونم داده ها رو از هر دو جدول بگیرم 
ببینید فرض کنید که همین یوزر ali برنامه ر بسته و رفته بیرون

خوب بعد از 3 روز برنامه رو باز میکنه 

باید داده ها لود بشه و از هاست گرفته بشه و به کاربر نشون داده بشه درسته ؟؟

و باید پست هایی رو که لایک کرده مثل همین پست که آیدی 569824 داره رو وقتی به برنامه ارسال میکنیم بگیم بالایک بفرسته که اونجا بفهمیم چراغ لایک رو روشن نمایش بدیم

حالا من دقیقا اینجا هر کاری میکنم نمیتونم داده ها رو هماهنگ از 2 تا دیتابیس بگیرم و ارسال کنم 
چه طور میتونم این کار رو انجام بدم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ببینید این کدی که من گفتم برای اطلاع دادن به کاربر نیست .

شما اگر قصد اطلاع دادن به کاربر رو دارید باید از دیتابیس های RealTime استفاده کنید و کلا این طرز دیتابیس رو فراموش کنید

لینک به ارسال
arastooms    14

گروه دانشجو

س

در در 22 خرداد 1396 در 11:31، شهریار شریعتی گفته است :

ببینید این کدی که من گفتم برای اطلاع دادن به کاربر نیست .

شما اگر قصد اطلاع دادن به کاربر رو دارید باید از دیتابیس های RealTime استفاده کنید و کلا این طرز دیتابیس رو فراموش کنید

سلام ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید 
یا اگر ممکن هست نمونه آموزشی این مبحث رو در انجمن قرار بدید
با توجه به اینکه مطالب خیلی مفیدی در انجمن وجود داره ممنون میشم این مطلب رو هم به آموزش ها اضافه بفرمایید 
با تشکر

لینک به ارسال
شهریار شریعتی    512

دپارتمان سرپرست

در در 18 تیر 1396 در 12:45، arastooms گفته است :

س

سلام ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید 
یا اگر ممکن هست نمونه آموزشی این مبحث رو در انجمن قرار بدید
با توجه به اینکه مطالب خیلی مفیدی در انجمن وجود داره ممنون میشم این مطلب رو هم به آموزش ها اضافه بفرمایید 
با تشکر

با استفاده از سوکت نویسی میشه برنامه RealTime ساخت . البته گوگل لطف کرده زحمت برنامه نویسارو کاهش داده و دیتابیس RealTime رو برای برنامه نویسا قرار داده . با لطف بعدیش اومد اونو واسه ایران تحریم کرد ( قربون گوگل برم من:aggressive: )

سعی میکنم یه مثال ساده رو آموزش بدم و بزارم تو انجمن تا همه استفاده کنن

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
arastooms    14

گروه دانشجو

سلام جناب شریعتی 
ممکنه سمپلی رو که فرمودید لطف کنید و قرار بدید 
فکر میکنم خوبه که با لطف شما دانش برنامه نویسی اعضا و دوستانی مثل من افزایش پیدا کنه و به روز باشه 
محبت میکنید اگر وقت داشته باشید این لطف رو انجام بدید
با تشکر

در در 19 تیر 1396 در 01:52، شهریار شریعتی گفته است :

با استفاده از سوکت نویسی میشه برنامه RealTime ساخت . البته گوگل لطف کرده زحمت برنامه نویسارو کاهش داده و دیتابیس RealTime رو برای برنامه نویسا قرار داده . با لطف بعدیش اومد اونو واسه ایران تحریم کرد ( قربون گوگل برم من:aggressive: )

لینک به ارسال
arastooms    14

گروه دانشجو

در در 19 تیر 1396 در 10:52، شهریار شریعتی گفته است :

سلام ممکنه بفرمایید و یا راهنمایی کنید چه طور میشه این کار رو انجام داد و از دیتابیس های ریل تایم استفاده کرد؟
با تشکر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط appp
      احتمال دارد شما قصد داشته باشید برای ایده و تفکر خود و یا فعالیت شرکت خود به دنبال پایه گذاری پیشرفت در صنعت کاری خود هستید اپلیکیشن اندروید یا IOS طراحی نمایید. در صورتی تصمیم به سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید و IOS به همراه فروشگاه اندروید دارید می توانید اینکار را به یک شرکت ساخت اپلیکیشن اندروید و موبایل بسپارید تا این شرکت پس از بررسی ایده یا سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید و موبایل شما هزینه و تعرفه ساخت و طراحی اپلیکیشن اندروید مربوطه را به شما اطلاع رسانی نماید تا در صورت تمایل سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید یا موبایل خود را به آن شرکت بسپارید. شرکت طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS تابان شهر افتخار دارد با تیم برنامه نویسی اندروید قدرتمند خود، هر نوع سفارش اپلیکیشن اندروید یا آی او اس و موبایل شرکت یا موسسه و یا سازمان شما را پیاده سازی نماید.
    • توسط xboby
      با عرض سلام،
      اخیرا در یک انجمن که با IPS طراحی و آنلاین شده ،ایمیل تائیدیه سیستم برای
      کاربرانی که درخواست ثبت نام می کنند، ارسال نمی شود و در پیشخوان سیستم 
      پیغام هشدار زیر داده می شود:
       (  فرآیند ارسال رايانامه ها دچار مشکل شده است !!
      رايانامه ها ارسال نمی شوند. لطفا به بخش گزارش های خطا ایمیل رفته و پس از بررسی خطا ها، به بخش تنظیمات پست الکترونیکی مراجعه نمایید. )
      روش گام به گام خطایابی و رفع آن به چه صورتی است؟
                                                              بسیار متشکرم
    • توسط alirezadi
      سلام دوستان سال نو مبارک انشالله سال خوبی داشته باشید
      دوستان چند وقتی هست که فکر من خیلی درگیره نحوه برقراری ارتباط همیچن برنامه هایی باسایت ها هستش برای مثال 
      سایت رپ فارسی یکی از محبوب ترین سایت های موسیقی هستش و اپ اندروید هم داره 
      اما سئوالی که هست برای اپدیت کردن اطلاعت سمت سرور برنامه از یک پنل ساخته شده استفاده میشه یا امکانش هست که به طور خودکار با تعیین سطح دسترسی برنامه با اپدیت کردن سایت اطلاعات رو بروز رسانی کنه ؟؟
      طراحی یه همچین ui کار سختی نیست اما ارتباط با سایت بدجوری فکرمو مشغول کرده 
      ببخشید اگع زیادی حرف زدم ممنون میشم از اساتید راهنمایی کنن
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.