رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.

پست های پیشنهاد شده

شایان آباد    6,141

بنیان گذار و مدیر فنی

به نام خدا

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران گرامی انجمن برنامه نویس ایرانی.

با اموزش متنی و تصویری نصب لینوکس روی ویندوز با من همراه هستید که میتونید در کنار ویندوز یه لینوکس داشته باشید.

من از نسخه ابونتو استفاده کردم برای این کار هم راحت هست و هم یک سیستم و نسخه ای هست که بیشتر برنامه نویس ها و کاربران عادی از ان استفاده میکنن.

برخلاف کالی لینوکس و بقیه نسخه های لینوکس ابونتو از ظاهری زیبا برخوردار هست که شما را جذب خودش میکنه.

این روشی که ما نصب میکنیم بهینه ترین و سالم ترین روش برای نصب لینوکس روی ویندوز هست.

نقل قول

خب بریم سر اموزش خب به مراحلی که میرم دقت کنید و قبل از اینکه استارت کار رو بزنید به تنظیمات BIOS خودتون برید و گزینه Virtualization Technology روی ENABLE بزارید.

حال نیاز هست که شما اخرین نسخه VMware دانلود کنید که از لینک زیر قابل دانلود هست (توجه : ایران تحریم هست و نیاز هست با پروکسی وارد وبسایت بشید برای دانلود)

https://my.vmware.com/web/vmware/downloads

حال بعد از نصب این نرم افزار نیاز هست شما خود ابونتو رو دانلود کنید که از لینک زیر قابل دانلود هست. (توجه : سعی کنید از IDM اقدام کنید)

https://www.ubuntu.com/download/desktop

-_-_-_-

حال فایل نصبی VMware رو اجرا کنید ، اولین چیزی که مشاهده میکنید تصویر زیر میباشد.

1.png.51671c08c6bbc7beed3548790212e396.png

کمی منتظر بمانید تا صفحه اصلی نصب نرم افزار بیاد و سعی کنید روی این لوگو زیاد کلیک نکنید.

در کنار این یه صفحه دیگه به صورت دیالوگی لود میشه ، که عملیات استخراج فایل نصبی رو انجام میده. خلاصه کمی صبور باشید تا صفحه اصلی بیاد.

نصب رو بدون هیچگونه تغییر در گزینه ها انجام بدید ، توجه فرمایید اگر میخواهید تغییر بدید دقیق به گزینه ها دقت کنید.

بعد از نصب از شما یه سریال تایید میخواد که میتونید از توکن های زیر استفاده کنید : (فعال سازی VMware)

YZ35U-4PED5-M881Z-87WEV-NY2XA
FC382-DFDDL-4801Q-KNYNT-YVAR6
GA18K-DRXE3-488TZ-J4ZNX-PZAXA
FF590-2DX83-M81LZ-XDM7E-MKUT4

توجه : این توکن ها برای نسخه 14 میباشد.

حال بعد از نصب با صفحه زیر مواجه میشید.

2.thumb.png.291153d2fbf65535da391c5a9c0737db.png

حالا روی گزینه Create a New Virtual Machine کلیک کنید تا با صفحه زیر برخورد کنید

3.thumb.png.89e35ab042f1b857ea9ef2703b17e337.png

این دو گزینه دلخواه هست ، ولی خب اصل کار روی Typical کلیک کنید و به صفحه بعدی برید

4.thumb.png.c5bbd33a5de97b9fa92c16de8b3ac796.png

همانطور که مشاهده میکنید من گزینه رو تغییر دادم و روی گزینه Installer disc image file قرار دادم که بعد از اون از شما یک فایل میخواد.

اون فایل همون فایلی هست که شما از سایت ابونتو دانلود کردید ، توجه داشته باشید دوستان عزیزم باید فرمت فایل iso. باشه ، موقع دانلود توجه کنید چیز دیگه ای دانلود نکنید.

بگذریم ، فایل iso. رو بهش معرفی کردیم و روی گزینه Next کلیک کنید تا به صفحه بعد برید

5.thumb.png.de574efdd6f67c741f24ca2762eaa5c3.png

همانطور که مشاهده میکنید اینجا باید اطلاعات تکمیلی رو وارد کنید که من بر این اساس پر کردم

full name : learn-net.ir

name : shayan
password : shayan
repeat password (confirm) : shayan

بعد از تکمیل این فرم برید به صفحه بعدی و ادامه کار

6.thumb.png.d1f325caf15de9f54077bbc73ea16884.png

اینجا لازم هست که مسیر برای نصب لینوکس تعیین کنید و همچنین یه اسم برای ماشین مجازی خودتون انتخاب کنید. که من فقط مسیر نصب رو تغییر دادم.

7.thumb.png.fafdb4aee3adc495c5846540bbfbf6ba.png

اینجا مقدار فضای هارد دیسک رو میخواد در اختیارش بزاره و به شما میگه چقدر بزارم ، بصورت پیشفرض روی 20 گیگابایت میباشد.

اگر میخواهید با لینوکس خودتون خیلی کار کنید و استفاده کنید روی 50گیگابایت بزارید کافیه ولی خب اگر استفاده ساده و کار با محیط هست همین 20گیگابایت کافی هست برای این موضوع.

قسمت دوم هم برای انتخاب فایل ها به صورت شاخص یا چند کاربره هست که من روی چند کاربره گذاشتم حال روی گزینه Next بزنید و بریم صفحه بعدی

8.thumb.png.d3e8b3591842dc1003474dc1c7153e8f.png

و اما اخرین صفحه کاری ما که این دیگه بستگی به خودتون داره خود VMware تنظیمات پیشفرض از لحاظ قدرت رم ، سیپیو ، هارد و ... در اختیار لینوکس شما گذاشته.

تنظیمات این قسمت قابل تغییر خواهد بود خوب مطالعه کنید اگر اکی بود روی Finish بزنید ولی اگر مناسب نبود روی دکمه Customize Hardware ... بزنید تا بتونید تنظیمات رو تغییر بدید.

اون تیک اخر هم Power on this visual machine after creation داره میگه بعد از اتمام ساخت اون رو اجرا کنم منظورم از اون همون لینوکس شما هست.

اگر میخواهید تغییراتی در سخت افزار لینوکس خودتون بدید این تیک رو بردارید و بعد روی Finish کلیک کنید ولی اگر اکی هست و کاری نداره تیک گزینه رو بزنید و روی Finish کلیک کنید.

تبریک میگم ، شما موفق شدید یه سیستم عامل لینوکس را نصب و اجرا کنید حال میتونید از این سیستم عامل استفاده کنید.

2017-10-22_3-07-43.png.447be2b67cf7c37070e21d213f7bc9e1.png

این آموزش اختصاصی انجمن برنامه نویس ایرانی (شرکت لرن نت) میباشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز بوده و در صورت مشاهده از عدم رعایت این قانون ، برخورد قانونی خواهد شد.

وسلام علیکم من الله توفیق.

• عالی بود 3

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Hossein_A82
      درود دوستان . . 
      یه سوال . . !!!
      همانطور که خودتون هم میدونید بعضی از زبان های برنامه نویسی چندسکویی هستند و برای مثال از آن ها می توان در برنامه نویسی ویندوز و اندروید و . . . استفاده کرد مانند ( ++C ) و (Java) و بعضی از زبان های برنامه نویسی هم فقط میشه ازشون توی یک مورد برنامه نویسی کرد مانند (Assembly) که فقط میشه باهاش برنامه نویسی برد و سخت و افزار کرد . .
      حالا سوال من اینه که برای مثال توی ++C طرز نوشتن کد ها در برنامه نویسی برای اندروید و برنامه نویسی برای ویندوز آن فرق میکند یا اینکه هیچ فرقی ندارد . . اگر طرز نوشتن کد هاش فرقی نداره پس چجوری باید فهموند که اون برنامه روی ویندوز فقط بیاد یا مثلا فقط روی اندروید کار کنه و اگر هم که طرز نوشتنشون با هم فرق میکنه اگر میشه برام یک مثال خیلی کوچیک بزنین توی کد نوشتنش و بگین که فرقش خیلی زیاده یا نه . . یاد گرفتن هر کدومشون چقدر طول میکشه اگر بخوام هردوشونو یاد بگیرم . . ؟؟؟

• توسط lakers
      با سلام
      من یک برنامه کامپایل کردم و میخوام فایل apk را روی گوشی ام نصب کنم ولی ارور میده! میگه نصب کننده بسته مرتب متوقف می شود : بستن برنامه.
      کسی میدانه علت این ارور چی هست؟
      سپاس
    • توسط sajad soltani
      به نام خدا
      با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران گرامی انجمن برنامه نویس ایرانی.
      این روزها بازار تولید بازیهای سبک بقا و زنده ماندن داغ است و هرروز شاهد عرضه یک بازی اکشن – بقا هستیم که انصافا هر کدام دارای برتری های خاصی هستند و همگی خوب طراحی و ساخته میشوند! تا به امروز ده ها بازی معروف در سبک بقا را حضورتان معرفی کرده ایم که همگی با استقبال عالی روبرو شده اند و هم اکنون نوبت به یکی از جدیدترین بازیهای سبک بقا با اسم RULES OF SURVIVAL رسیده است! RULES OF SURVIVAL – قوانین بقا بازی جدید و فوق العاده زیبا در سبک بازیهای نجات و طراحی شده مثل بازی معروف Battle Royale از استودیوی NetEase Games برای دستگاه های اندروید است که در ان شما و بیش از 120 بازیکن آنلاین از سراسر جهان وارد جزیره ای می شوید که در مدت زمان مشخص شده باید به پیدا کردن سلاح و انجام کارهای مختلف بپردازید و پس از ان همگی وارد یک منطقه خاص شوید و مهارت ها و ابزارهایتان را رو کنید! انجام انواع کارهای مختلف مثل شنا کردن، ماشین سواری، تیراندازی و … همگی در بازی RULES OF SURVIVAL فراهم شده است و اگر از دوستداران بازیهای سبک بقا و خصوصا بتل رویال هستید به هیچ وجه RULES OF SURVIVAL را از دست ندهید و مطمئن باشید محو طراحی و ساخت فوق العاده اش می شوید !
      در سایت های اینترنتی نسخه ویندوز به سختی پیدا میشه که ما تصمیم گرفتیم برای شما اپدیت نسخه ویندوز رو قرار بدیم.

برای دانلود اخرین نسخه بازی روی لینک زیر کلیک کنید (لینک زیر هر 5 روز یکبار بروزرسانی خواهد شد)
      Download Game
      Download Cheat Game
      Download learn Cheat in Game
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.