رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.

پست های پیشنهاد شده

Yaseen    92

تیم استادیار

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز

مدتی هست ذهنم مشغول لینوکس و زبان های متن باز شده یعنی با توجه به اینکه در کشور خودمون یه شرکت بزرگ و اداره در حال اموزش لینوکس برای راه اندازی اون هستن یعنی کاربران اون شرکت نیازی به استفاده از نرم افزار های ویندوزی ندارن و 95 درصد کارهاشون با مرورگر برطرف میشه و در کلاینت چیزی برای ذخیره یا بازخوانی ندارن

حال از این موضوع چشم پوشی کنیم میگن امنیت لینوکس بالاتر از ویندوز هست اما باید در نظر داشته باشیم زمانیکه که کاربران لینوکس به اندازه ویندوز رشد داشته باشه حتما راههای نفوذ بیشتری هم پیدا خواهد شد الان اکثر کاربران لینوکس کاربران حرفه ای ویندوز و برنامه نویسان هستن و برای تعداد اندک نفوذ هم کار ساز نیست یعنی هرکس به سبک خودش کار میکنه یکی از مینت <کالی< اوبونتو< و....استفاده میکنن همچنین احتمال استفاده از کاربر روت کمه یعنی با دستور در ترمینال دسترسی رو ازاد میکنن و معمولا روت غیر فعاله !! و معمولا هر برنامه ای بخواد اجرا بشه حتی اپدیت خود لینوکس رمز روت رو میخاد! 

حال بنظر شما تو اینده --(البته نظرم بیشتر موضوع برنامه نویسی هست چون من و شما کاری رو شروع کردیم -با فراگیر شدن و استفاده بیشتر از لینوکس حتما عرصه ویندوز به خطر خواهد افتاد کسی که 5سال برای یادگیری فناوری ماکروسافت زمان و هزینه صرف کرده در معرض ریسک قرار میگیره درسته برای برنامه نویس ماهر سوییچ چند ماه بیشتر زمان نخواهد برد اما هماهنگی کار اسونی نیست --) خب بنظر شما کدوم میتونه بازار رو در اختیار بگیره درسته ایران بهشت نرم افزاری هست اما با توجه به اینکه تو لینوکس مانند ویندوز  برنامه های مورد نیاز وجود نداره یا ما عادت کردم همیشه با برنامه های گرافیکی کار کنیم و نیاز به اینترنت برای بسیاری کارهای در لینوکس با این اوصاف ممکنه لینوکس روزی جای ویندوز رو بگیره ؟

یا امکان داره روزی توسط ماکروسافت خریداری بشه؟

یا ممکنه پس از مرگ بیل گیتس ویندوز نابود بشه؟

ممنون از اساتید

ویرایش شده در توسط Yaseen
  • پسندیدم 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
hharddy    36

گروه دانشجو

سلام

ببینید اول درباره امنیت لینوکس بگم اینکه میگن امنیت لینوکس بیشتر یا کمتر از ویندوز هست بستگی به دانش استفاده کننده اون داره. فرض کنید *****بزرگ من بخواد از کامپیوتر استفاده کنه یعنی یه کاربر معمولی خب این شخص اطلاعاتی در زمینه امنیت نداره پس ویندوز براش امن تر هست چون بصورت پیش فرض یک سری مسایل و خودش پیاده سازی کرده ولی لینوکس اینجوری از طرفی همه کارشناس های امنیت از لینوکس استفاده میکنند چون به طور پیش فرض خیلی از ابزارهای امنیتی و داخلش داره و اینکه میگن لینوکس متن باز هست و میشه راحت دست کاری کرد و حفره امنیتی اضافه کرد اصلا به این شکل نیست توی ایران شاید اندازه انگشت های دست باشه کسی که بتونه 0 تا صد کامپایل کنه و این هارو اضافه کنه. البته کامپایل کردن ساده منظورم نیستم چون هرکسی LPIC2 بگذرونه کامپایل و بلد هست. 

لینوکس بر خلاف سرور که امپراطوری میکنه هیچوقت جای دسکتاپ و نمیگیره به طور کامل چون اصلا با این هدف ساخته نشده.

و نکته بعدی اینکه تقریبا تمام ابزارهای گرافیکی و برنامه نویسی که برای ویندوز هست برای لینوکس هم هست و شما به عنوان برنامه نویس فقط نیاز دارید که کار کردن با لینوکس و بلد باشید که ده روزه هم میتونید این کار و کنید و در حد دوره Linux Essential کافی هست.

تو ایران اکثر شرکت های برای کم کردن هزینه و نگرفتن سیستم های قوی از کامپیوتر های تک بردی استفاده میکنن که عموما Linux Base هستن برای همین خیلی از شرکت ها برنامه نویس هایی و ترجیحا استخدام میکنن که با لینوکس اشنایی داشته باشند.

در نهایت اگر بخواید داخل لینوکس برنامه نویسی کنید 70 درصد مثل ویندوز هست نگران نباشید چون از GUI استفاده میکنید برای نصب مسیر بسته و اپدیت نیاز دارید که کمی با شل کار کنید.

• عالی بود 1
  • زیبا بود 1
  • پسندیدم 1

لینک به ارسال
ناتان    174

گروه دانشجو

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

اولا در مورد امنیت لینوکس باید گفت تنها سیستم عاملی هست که بیشترین امنیت رو در این کره ی خاکی داره

سرعتش هم بله از ویندوز بیشتره

لینوکس برعکس ویندوز که وقتی یه برنامه قاطی میکنه کل سیستم رو ریست میکنه اینطوری نیست

لینوکس اگر برنامه ای قاطی کنه همون برنامه رو ریست نرم افزاری میکنه

هزار دلیل وجود داره لینوکس از ویندوز بهتره

نه خیر خریداری و فروخته نخواهد شد چون لینوکس رایگان هست برای عموم این کره ی خاکی

ماکروسافت در  یک سمینار گفت که از لینوکس در ویندوز استفاده میکنه

بعید هم نیست ویندوز نابود شه حداقل خدا خدا میکنم خودم بیل گیتس رو نابود کنم و این شرکتش رو

در حال حاضر نمیتوان گفت در آینده چه رخ خواهد داد این ها همه فرضیه است و زمان تعیین میکنه

ویرایش شده در توسط ناتان حنیف
  • زیبا بود 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط namefree
      سلام خسته نباشید دوستان 
      من قبلا با sqlite  دیتا بیس ساختم و مشکلی نداشتم اما وقتی دوباره visual studio  نسخه  professional رو نصب کردم و extensions  مربوط به Sqlite  رو نصب کردم تا دیتا بیس بسازم قسمت مربوط به ساخت دیتا بیس خالی بود اگه کسی میتونه راهکار بده ممنون دوستان وقت گذاشتین.

• توسط beniamine
      سلام دوستان چطوری میشه در ربات تلگرام جوین اجباری قرار داد برای کانال؟
      با استفاده از سی شارپ
    • توسط Javad25564
      سلام.من یه باتن میخوام بزارم تا باتنو ولیک میکنم یه متنی را به شماره ای که از قبل کد نویسی کردیم بفرسه.میدونم از کتابخانه phoneباید استفاده کرد.ولی هر کاری میکنم برنامه باز میشه.ولی وقتی باتن را کلیک میکنم متوقف میشه.چهارتا خط که بیشتر نیست
    • توسط پژمان نیکروان
      مشاهده gif برای  اندروید های 7.1 به بالا

مشاهده gif برای اندروید 7 به پایین

نصب فایل APK جهت تست
      حتما دموهای بالا رو مشاهده کنید.
      توضیحات:
      1. ایجاد شورتکات(میانبر) از اکتیویتی خاص، برنامه خاص، یا اینتنت خاص با آیکن اختصاصی به صفحه اصلی - از اندروید قدیمی تا اندروید 8 به بالا
      2. حذف یا disable کردن شورتکات مورد نظر
      3. بهره‌وری از کلاس ShortCutManager خود اندروید برای 7.1 به بالا
      4. توجه کنید که این کتابخانه روی انواع گوشی ها و اندروید ها تست شده و عمل میکنه، اگر احیانا روی گوشی شما کار نکرد مربوط به لانچر گوشی میشه و خود کتابخانه مشکلی نداره. برای اینکه مطمئن بشید میتونید برنامه هایی مثل #دیوار یا #بازار که میانبر ایجاد میکنن رو تست کنید که کار میکنه یا خیر.
      قیمت: 15,000
      دریافت کتابخانه
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.